Jak gotować koronkowe naleśniki we wrzącej wodzie

Jak gotować koronkowe naleśniki we wrzącej wodzie

Jak gotować koronkowe naleśniki we wrzącej wodzie

Olga Siutkina 13 marca 2024 r

Koronkowe naleśniki marzenie i duma każdej gospodyni domowej. Zręcznym ruchem dłoni obracaj patelnię, obserwując, jak ciasto się rozpływa i pozostawia uroczą koronkę… Czy to nie jest kulinarna umiejętność? Zastanówmy się, co należy zrobić, aby każdy naleśnik był równy i nie był nierówny. Podpowiadamy Ci zasady idealnej koronki we wrzącej wodzie.

Jak gotować naleśniki we wrzącej wodzie

O czym porozmawiamy w artykule:

  • Co zrobić, żeby pierwszy naleśnik nie był grudkowy
  • Skąd się bierze koronka w naleśnikach we wrzącej wodzie?
  • Zasady doskonałych naleśników we wrzącej wodzie
  • Naleśniki we wrzącej wodzie: przepis krok po kroku

A więc od samego początku. Które jest prawidłowe? Naleśniki czy naleśniki? To proste. Mówimy naleśniki mamy na myśli gruby, puszysty. Mówimy naleśniki czyli cienkie, koronkowe, w dawnych czasach nazywano je też naleśnikami.

Co zrobić, żeby pierwszy naleśnik nie był grudkowy

W tym miejscu często działają naleśniki: zwijają się w grudkę, zwłaszcza kilka pierwszych. Co zrobić, żeby uniknąć tego nieszczęścia pierwszy naleśnik jest nierówny»? Zastanówmy się, jak to działa. A wtedy nawet pierwszy naleśnik będzie koronkowy.

Chodzi o sam gluten, który powstaje po zwilżeniu mąki płynem. Aby siatka glutenowa uformowała się i utrzymała jakikolwiek produkt, ciasto musi albo stać, albo być intensywnie wyrabiane. I dlatego, jeśli nie odpuścisz ciasta naleśnikowego na 30–40 minut, pierwszy naleśnik stanie się nierówny! Po prostu pozwól ciastu usiąść i nie będziesz mieć żadnych zbitych grudek ciasta. Tak, oczywiście, można go szybko ubić mikserem, ale wtedy na naleśnikach nie będzie koronki: sieć glutenowa stanie się zbyt mocna. Chociaż istnieje metoda, która znacznie skróci czas przygotowania ciasta, a cienkie naleśniki będą miały idealne dziurki na koronkę.

Znam wiele sposobów i przepisów na robienie naleśników i naleśników, ale naleśniki we wrzącej wodzie jeden z najbardziej ukochanych, szybkich, gwarantowanych cienkich i koronkowych.

Skąd się bierze koronka w naleśnikach we wrzącej wodzie?

Jeśli mąkę zaleje się gorącą wodą, zawarta w niej skrobia ulega żelowaniu, a gluten gluten szybko tworzy siatkę. Skrobia żelowana zatrzymuje więcej wody, a gdy trafi na gorącą patelnię, woda wrze i tworzy koronkowe dziury. Koronka na tych naleśnikach Jest to całkowicie normalny i nieunikniony proces. Nawiasem mówiąc, działa to również w eklerach, gdy tworzą się puste przestrzenie.

Przygotowanie tego ciasta zajmuje zaledwie kilka minut, a pieczenie jest znacznie szybsze.

W tym momencie nadszedł czas, aby przechylić patelnię o około 10 stopni, aby ciasto rozłożyło się równomiernie po całej patelni
W tym momencie nadszedł czas, aby przechylić patelnię o około 10 stopni, aby ciasto rozłożyło się równomiernie po całej patelni

Swoją drogą dociekliwi obliczyli, że optymalne nachylenie rozgrzanej patelni powinno wynosić 10 stopni w momencie wlewania na jej środek ciasta naleśnikowego. Oczywiście ważną rolę odgrywa także materiał, z którego wykonana jest patelnia, stopień jej nagrzania, a także grubość ciasta. Ogólnie rzecz biorąc, cała nauka.

Zasady doskonałych naleśników we wrzącej wodzie

  1. Do naleśników używaj mąki pszennej najwyższej jakości.
  2. Najlepiej używać patelni żeliwnej. Rozgrzewa się dłużej, ale dobrze zatrzymuje ciepło i równomiernie przenosi je na pieczony naleśnik.
  3. Przed pieczeniem każdego naleśnika smarujemy patelnię kawałkiem smalcu nakłutym widelcem, Warstwa tłuszczu leży cienka i równomiernie. Lub, jeśli nie ma smalcu, przekrój obrane ziemniaki na pół w poprzek i zanurzając je w oleju roślinnym, natłuść patelnię.
  4. Nie ubijaj ciasta naleśnikowego mikserem. Wystarczy wymieszać drewnianą łyżką lub trzepaczką.
  5. Pamiętaj, aby do naleśników dodać zarówno cukier, jak i sól. To połączenie słodkiego i słonego sprawia, że ​​naleśniki są o wiele smaczniejsze. A cukier sprawia, że ​​naleśnik staje się złotobrązowy.
  6. Jeśli chcesz, żeby naleśniki były miękkie i jedwabiste, od czasu do czasu odwracaj stos przygotowanych naleśników. Ale w żadnym wypadku nie przykrywaj gorących naleśników pokrywką! to sprawi, że będą mokre.
  7. W cieście na cienkie naleśniki płyn należy dodawać stopniowo do mąki. Wtedy w cieście nie utworzą się grudki.

Naleśniki na wrzącej wodzie

Na pewno uda Ci się zrobić naleśniki we wrzącej wodzie: ciasto jest proste i upiec je przyjemność! Nawiasem mówiąc, naleśniki i naleśniki (w tym naleśniki we wrzącej wodzie) nie są smażone, ale raczej pieczone, jak dawniej robiono to w piekarniku. Ciepło działa zarówno na dole, jak i na górze. Naleśniki z piekarnika są zupełnie inne! Bardzo aromatyczne, z lekko przypieczoną wierzchnią skórką.

Naleśniki na wrzącej wodzie
Naleśniki na wrzącej wodzie

Aby przygotować naleśniki we wrzącej wodzie, potrzebujesz:

  • 140 g mąki pszennej
  • 2 łyżeczki Sahara
  • 1/2 łyżeczki sól
  • 2 łyżki l. bezwonny olej roślinny
  • 2 duże jajka
  • 125 ml wrzącej wody
  • 126 ml mleka
  • smalec lub olej roślinny do wysmarowania patelni
  1. W pojemniku ubić jajka, mleko, cukier i sól.
  2. Dodaj mąkę i wymieszaj, aż masa będzie gładka. Nie ma potrzeby bić!
  3. Wlać olej roślinny do ciasta naleśnikowego i wymieszać.
  4. Zagotuj wodę i wlej wrzącą wodę do przygotowanego ciasta. Mieszamy i zaczynamy pieczenie naleśników.
  5. Postaw patelnię na średnim ogniu. Patelnia powinna być dobrze rozgrzana.
  6. Sprawdź poziom ciepła spryskać wodą. Kropelki powinny szybko się zagotować i spływać po patelni.
  7. Łyżeczką nabierać odrobinę mniej niż chochelkę ciasta naleśnikowego i przechylając lekko patelnię (około 10 stopni) wlewamy ciasto na środek. Obracaj patelnię tak, aby ciasto rozłożyło się równomiernie po całej powierzchni patelni.
  8. Gdy naleśnik się zarumieni, przewróć go szpatułką na drugą stronę i piecz kolejne 20-30 sekund.
  9. Naleśnik powinien być cienki, z małymi dziurkami. Jeśli ciasto wydaje się gęste, dodaj do ciasta odrobinę wrzącej wody: zacznij od 2 łyżek. l.
  10. Ułóż naleśniki. W razie potrzeby można je natychmiast posmarować roztopionym masłem.

Przy okazji: Nie ma potrzeby podgrzewania patelni na dużym ogniu! W przeciwnym razie naleśniki natychmiast spalą się we wrzącej wodzie.

Uwaga dla właściciela: Naleśniki gotowane na wrzącej wodzie są dobre z dowolnym nadzieniem: zarówno na słono, jak i na słodko. Przód naleśnika to ta, która smażyła się jako pierwsza. Dlatego należy go owinąć prawą stroną na zewnątrz. Naleśniki, które będą dalej smażone przed podaniem, są owinięte po niewłaściwej stronie.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #naleśniki #naleśnikiPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGISortuj według popularności Jesteś już zarejestrowany na ? Zaloguj się lub zostaw komentarz jako gość Olga ZacharowaOlga Zacharowa25 lutego 2023 r

Irina, na naleśniki we wrzącej wodzie należy użyć 125 ml mleka. Dziękuję za uwagę! Czekać na dalsze informacje!

00Odpowiedź

Irina (gość)

25 lutego 2023 r

Ile mleka?

00OdpowiedźOlga ZacharowaOlga Zacharowa23 lutego 2023 r

Konstanta, podziel się wrażeniami później!

00OdpowiedźKonstancaKonstanca23 lutego 2023 r

Nie smażyłam naleśników na samej wrzącej wodzie. Zrobiłam z kefirem i wrzątkiem i wyszło dobre. Na pewno wypróbuję i ten przepis.

00Odpowiedź Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja