Ryba w galarecie nie zainteresowało mnie to, dopóki nie zobaczyłam, jak przygotowywana jest zupa rybna. Okazało się, że drżąca przystawka i darmowe męskie zupy mają ze sobą znacznie więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Bo rosół do galaretek rybnych należy przygotować niemal tak samo, jak zupę rybną – wtedy otrzymamy danie, które będzie można podać na każde święto, a goście będą tylko mrugać oczami i prosić o więcej.
Jak najlepiej przygotować bulion do ryb w galarecie?
Każdy rybak wie, że najlepsza zupa rybna pochodzi z najmniejszych i kościstych ryb, dlatego złowienie dużej ilości ryb jest ważnym elementem wędkarskiego szczęścia. Druga ważna kwestia: nie jest zwyczajowo komplikować bulionu zupy rybnej warzywami i przyprawami. Cebula i liść laurowy to dopuszczalne maksimum dekoracji. Nie sposób nie wspomnieć o niezbędnym kieliszku wódki dodanym do wrzącego naparu.
Powyższe wystarczy, aby przygotować najlepszy na świecie rosół rybny. Oczywiście oprócz małych rybek trafią tam także niezbędne „ogony”, czyli słowo, którym w kuchni zwykle określa się wszystko, co jest jadalne (zapytaj dowolnego bezpańskiego kota), ale wymaga zbyt wiele pracy – zarówno głowa, jak i głowa i płetwy oraz sam ogon. Niektórzy dodają także zdjętą z ryby skórę, jednak taka całkowicie pozbawiona ryb ryba zachowuje się przewidywalnie słabo po ugotowaniu, rozpadając się na kawałki.
Ryba w galarecie Karp z miodem, przepis znajdziesz tutaj
RADA! Nie zapomnij wziąć nożyczek kuchennych i wyciąć skrzela z głowy; jeśli nie zostanie to zrobione, bulion stanie się gorzki, jak strychnina, odpowiedni do wyrzucenia. Nawiasem mówiąc, taka manipulacja jest przydatna w przypadku każdej głowy ryby, nawet takiej, która nie została odcięta. Małą rybę należy opłukać, a następnie wytrzeć ręcznikiem papierowym; wiele osób woli nacierać rybę solą – nie wiem, jaka jest zaleta tej metody, ale na pewno nie jest gorsza od ręcznika.
Pytanie „Gdzie mogę zdobyć batalie, jeśli nikt z mojej rodziny nie jeździ na ryby?” miał ostatnio pozytywną odpowiedź dla Moskali. Na moskiewskich targowiskach można znaleźć bataliony, okonie, karasie i inne niemal przestarzałe ryby. Nie oznacza to, że są sprzedawane na każdym rogu, ale można je znaleźć.
Jeśli chodzi o duże ryby, głównym kryterium ich przydatności galareta – brak drobnych nasion; jeśli jednak masz cierpliwość, możesz je usunąć pęsetą. Morszczuk, dorsz, notothenia – te typy przychodzą na myśl jako pierwsze.
Ryba w galarecie po galicyjsku od Ekateriny Chavrina z okonia lub sandacza, bez żelatyny, przepis znajdziesz tutaj
Jak przygotować galaretkę rybną
1. Należy wziąć dużą patelnię, na dnie położyć wypatroszone i umyte małe ryby (800 gramów), głowy i ogony (z ryb o łącznej wadze początkowej około 1 kg), napełnić zimną wodą do połowy wysokość patelni – powinniśmy otrzymać 3 litry wody – lekko posolić i postawić na średnim ogniu.
RADA! Istnieje sztuczka wędkarska: najpierw ugotuj tylko jedną trzecią ryby, następnie wyrzuć ją i ugotuj kolejną trzecią w powstałym bulionie i tak dalej. Nie jest jasne, dlaczego to robią, być może z powodu małej puli i bardzo dobrego połowu.
2. Gdy woda się zagotuje, usuń pianę, zmniejsz ogień do małego i szczelnie przykryj patelnię pokrywką. Gotuj 1,5 godziny, a jeszcze lepiej 2 godziny. Oczywiście jest to dużo czasu, ale w rezultacie otrzymasz bulion o takiej huraganowej obfitości, że będziesz musiał bardzo mocno się spiąć, aby go ot tak nie zjeść. bez galarety.
Galarecie z sandacza, przepis znajdziesz tutaj
3. Powstały bulion należy zdjąć z ognia, lekko ostudzić, ostrożnie usunąć z niego kości i gotowaną rybę, a następnie odcedzić. Aby to zrobić, połóż durszlak na czystej patelni, przykryj podwójną warstwą gazy i cienkim strumieniem wlej do niego bulion.
4. Przecedzony bulion zagotować, dodać obraną cebulę, liść laurowy i wszystkie duże ryby pokrojone na kawałki wielkości dłoni.
5. Gdy bulion się zagotuje, wlej 30 g wódki. Za 10 minut wszystko będzie gotowe; Nie ma potrzeby dłuższego gotowania ryby.
6. Rybę wyjmij łyżką cedzakową i połóż na talerzu, aby ostygła. Po kolejnych 10 minutach. Zdejmij bulion z ognia, usuń cebulę i liść laurowy. Posmakuj i dopraw do smaku solą.
Galarecie rybnej z wodorostami Sea Bay, zobacz przepis tutaj
7. Oddziel kilka łyżek gorącego bulionu i obserwuj, jak ostygnie. Jeśli bulion zżeluje na Twoich oczach (a jeśli użyłeś kryzy, tak się stanie), nie jest wymagana dodatkowa żelatyna.
7.1. Jeśli bulion jest raczej słaby, wykonaj następujące czynności: wlej 200 ml bulionu, ostudź do temperatury pokojowej, dodaj żelatynę i odstaw na 10 minut. Ile żelatyny jest kwestią gustu i producenta; Z reguły opakowania wskazują, ile konkretnej żelatyny potrzeba do uzyskania optymalnych rezultatów.
7.2. Gdy żelatyna spęcznieje, przekładamy ją do rondelka, dodajemy kilka szklanek bulionu (około 400-500 ml) i podgrzewamy do całkowitego rozpuszczenia, ciągle mieszając i nie dopuszczając do wrzenia.
7.3. Powstały roztwór przecedzić przez sito w celu pozbycia się pozostałych granulek, następnie wlać go do rondla z bulionem i wstawić do lodówki na 15-20 minut, aż bulion zacznie tężeć.
Galareta z jesiotra, przepis znajdziesz tutaj
8. Gdy bulion będzie gotowy i ustalisz jego siłę żelowania (lub pomożesz, aby bulion stał się do tego idealny), wystarczy rozebrać rybę na kawałki. Nawet dziecko może włożyć je do foremek, dodając łyżkę groszku lub pół ugotowanego jajka.
RADA! Pamiętaj tylko, aby na dno każdej formy wlać kilka łyżek na wpół zastygłej galaretki, w przeciwnym razie z gotowej mieszanki będzie wystawał kawałek ryby. galaretajak blade kolano. Nie daj Boże zobaczyć coś takiego! Tak i nie dodawaj tego do ryba w galarecie Cytryna pokrojona w kółka będzie miała gorzki smak. Jeśli naprawdę lubisz cytryny, umieść na nich kilka kółek. Wszystko! Galarecie rybnej jest gotowe!
Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #galareteczka #galaretka rybna #galaretka rybnaPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGI Jesteś już zarejestrowany na ? Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych