Fascynujący Świat Fermentowanej Kapusty

Kiszona kapusta

Kiszona kapustaKiszona kapusta Do przepisu

Aby uzyskać dobry wynik, ważne jest, aby wybrać odpowiednią kapustę. Używaj średnio późnych lub późnych odmian kapusty. Wybieraj białe, gęste główki kapusty o mocnych liściach.

Złożoność: przeciętny Kalorie: 31,75 kcal/porcja Porcje: 2 Gotowanie: 1 godzina Dodać. czas: 72 godz Używany: 1,75 g/0,12 g/5,92KolacjaKolacjaPustyPrzekąskaWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmMenu dla dzieciSKŁADNIKI NA 2 PORCJE2 średnie główki kapusty o wadze około 4,5–5 kg 3 średnie marchewki 4–5 łyżek. l. sól gruboziarnista 1 łyżka. l. kminek lub koperek (opcjonalnie)Dodatkowo (opcjonalnie):1 szklanka żurawiny 5–7 średnich jabłek Antonowa Tabela miar i wag PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Usuń górne liście z główki, opłucz je i odłóż na bok. Główkę kapusty przekrój na pół, odetnij łodygę.

Krok 2

Kapustę pokroić w długie i cienkie paski. Można to zrobić za pomocą robota kuchennego lub mandoliny.

Krok 3

Marchewkę obierz i pokrój w cienkie paski lub zetrzyj na grubej tarce.

Krok 4

Umieść kapustę i marchewkę w dużej emaliowanej misce i posyp 4 łyżkami. l. sól. Zamieszać. Zacznij delikatnie pocierać kapustę i marchewkę rękami, aż pojawi się sok, uważając, aby nie połamać pasków kapusty. Radzimy zacząć od dalszej krawędzi miednicy, kierując się w stronę bliższej.

Krok 5

Ponownie zamieszaj kapustę. Spróbuj: jeśli chcesz, żeby kapusta była bardziej słona, dodaj jeszcze 1 łyżkę. l. sól. Jeśli chcemy dodać do kapusty koperek lub kminek, należy je lekko rozbić w moździerzu i na tym etapie dodać do kapusty. Dobrze wymieszaj. Jeśli chcesz dodać żurawinę, dodaj ją również na tym etapie.

Krok 6

Jabłka można dodawać na dwa sposoby. Można je pokroić w cienkie plasterki lub wydrążyć i przekroić na pół; małe jabłka można układać w całości.

Krok 7

Wygładź powierzchnię kapusty i przykryj zarezerwowanymi górnymi liśćmi. Przykryj gazą. Znajdź duży talerz lub deskę i przykryj kapustę. Umieść ciężarek, na przykład garnek z wodą. Pozostawić do fermentacji w temperaturze pokojowej na 3-4 dni. Po 1 dniu na powierzchni kapusty powinien pojawić się sok.

Krok 8

Jeśli w pomieszczeniu jest zbyt ciepło, na powierzchni może zacząć tworzyć się pleśń. Usuń ucisk, gazę i liście kapusty i dobrze opłucz je w zimnej wodzie.

Krok 9

Aby usunąć gaz powstający podczas fermentacji, nakłuwaj kapustę 1-2 razy dziennie rączką drewnianej łyżki w kilku miejscach.

Krok 10

Usuń pianę, która pojawi się na powierzchni kapusty.

Krok 11

Gdy piana przestanie się tworzyć, po około 3 dniach kapustę przekładamy do słoików i przechowujemy w chłodnym miejscu. Kapusta będzie całkowicie gotowa za 10–12 dni i w razie potrzeby można ją zakonserwować.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja