Ekskluzywny dżem ze starannie wyselekcjonowanych pestek śliwek

Dżem z pestek śliwek

Dżem z pestek śliwek Do przepisu

Wiele osób robi dżem ze śliwek bez pestek i nie dzieje się tak bez powodu. Oprócz tego, że naszym zdaniem jest znacznie wygodniejszy do spożycia (w czystej postaci lub posmarowany na kromce chleba), można go również stosować jako nadzienie do ciast. Przygotowanie śliwek na taki dżem nigdy nie napotyka żadnych szczególnych trudności: jeśli śliwka jest dojrzała, po przekrojeniu na połówki nasiona praktycznie wpadają w ręce. Cóż, wtedy wszystko jest przygotowane zgodnie ze schematem opisanym szczegółowo w przepisie. I proszę, nie spiesz się, osiągnij odpowiedni stopień gotowości powideł śliwkowych, wtedy będzie on doskonale przechowywany również bez chłodzenia.

Złożoność: łatwo Kalorie: 5356,08 kcal/porcja Porcje: 1 Gotowanie: 13:00 Używany: 11,19 g/4,88 g/1329,12GotowaniePopołudniowa przekąskaKolacjaDeserPustyWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmMenu dla dzieciImpreza, bufetSKŁADNIKI NA 1 PORCJĘśliwki – 1,3 kg cukier – 1,2 kg woda pitna – 400 ml anyż – 2 gwiazdki goździki – 2-3 pąki cynamon – 1-2 laski Tabela miar i wag PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Przygotuj śliwki na dżem. Aby to zrobić, posortuj owoce, umyj i dobrze osusz papierowym ręcznikiem. Każdą śliwkę przekrój na pół i usuń pestki.

Krok 2

Zważ przygotowane śliwki bez pestek. Odmierz 1 kg, ponieważ ilość cukru i wody jest wskazywana na podstawie tej wagi. Użyj dodatkowych według własnego uznania.

Krok 3

Przygotuj syrop na powidła śliwkowe. Aby to zrobić, wlej cukier do szerokiego ognioodpornego pojemnika. Napełnij wodą i zagotuj. Gotuj przez 3 minuty.

Krok 4

Do wrzącego syropu włóż połówki śliwek i delikatnie potrząśnij kilka razy pojemnikiem, aby równomiernie rozłożyły się pomiędzy owocami. Dodać przyprawy (należy je umieścić w torebce utworzonej z kawałka gazy).

Krok 5

Zdejmij pojemnik ze śliwkami w syropie i przyprawami z ognia. Pozostawić w temperaturze pokojowej na 4 godziny. Następnie podgrzej ponownie i gotuj przez 5-7 minut. Odstaw na 3 godziny. Powtórz tę czynność 3-4 razy.

Krok 6

Usuń węzeł z gazy z przyprawami z dżemu. Gorące powidła śliwkowe bez pestek wlewamy do suchych, wysterylizowanych słoików i zwijamy pokrywki. Wyłożyć na podwójnie złożony ręcznik i pozostawić do całkowitego ostygnięcia.

PRZYDATNE RADY

Jeśli nadal chcesz mieć pewność bezpieczeństwa przechowywania powideł śliwkowych, pasteryzuj je. Aby to zrobić, przykryj słoiki pokrywkami i umieść je w rondlu z wodą podgrzaną do 70°C tak, aby sięgała „wieszaków”. Doprowadzić ogień do 90°C i trzymać na ogniu przez 10-15 minut. Następnie zwiń go.

PRZY OKAZJI

Oczywiście powidła śliwkowe bez pestek można przygotować bez przypraw – wystarczy pominąć ten krok. Jednak kiedyś zdecydowanie spróbuj dodać te składniki i mieć pewność, że dzięki nim danie wyjdzie o wiele smaczniejsze i bardziej aromatyczne.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja