Kompot arbuzowy
Do przepisu
Przygotowywaliście kiedyś kompot arbuzowy na zimę? Jeśli nie, zanotuj nasz przepis i w razie potrzeby przetestuj go w działaniu. Jesteśmy pewni, że nawet najbardziej ponury jesienny czy zimowy dzień stanie się jaśniejszy i weselszy, jeśli wkroczą w niego smaki i aromaty odległego lata. Właśnie taki efekt może zapewnić nasz kompot arbuzowy, przygotowany w domu. Podobnie jak wszystkie inne kompoty, robi się go bardzo łatwo i dosłownie w ciągu kilku minut. Następnie wystarczy rozlać go do słoików i zakręcić. Nikt jednak nie przeszkadza, aby część kompotu wypić od razu po przygotowaniu, po lekkim schłodzeniu napoju.
Złożoność: łatwo Kalorie: 109,33 kcal/porcję Porcje: 6 Gotowanie: 15 minut Używany: 1,07 g/0,18 g/26,53KonserwowaniePustyDrinkWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmSKŁADNIKI NA 6 PORCJIArbuz 1 kgGranulowany cukier 100 grCytrynowy 1 sztuka Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekran
Krok 1
Przygotuj słoiki na kompot arbuzowy. Umyj je środkiem odtłuszczającym i wysterylizuj w piekarniku lub kuchence mikrofalowej. Dokładnie umyj pokrywki, dodaj wodę i gotuj przez 10 minut. Pozostaw oba słoiki i pokrywki do wyschnięcia.
Kompot arbuzowy ()
Krok 2
Miąższ arbuza pokroić w małe plasterki, jednocześnie usuwając z nich nasiona. Cytrynę dokładnie umyj twardą stroną gąbki. Pokrój na ćwiartki.
Kompot arbuzowy ()
Krok 3
Kawałki arbuza przełóż do dużego rondla. Dodaj cukier i cytrynę. Zalać 500 ml wody. Postawić na średnim ogniu i doprowadzić do wrzenia. Gotuj przez 5 minut.
Kompot arbuzowy ()
Krok 4
Kawałki arbuza włóż do wysterylizowanych słoików. Wyrzuć cytrynę. Napełnij syropem i natychmiast zwiń pokrywki (lub mocno dokręć śruby). Odwróć się na podwójnie złożony ręcznik.
Kompot arbuzowy ()
Krok 5
Przykryj słoiki z kompotem grubym kocem lub kocem. Pozostawić do całkowitego ostygnięcia obrabianego przedmiotu. Kompot przechowuj w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu.
Kompot arbuzowy ()
PRZY OKAZJI
Nawet po obróbce cieplnej arbuz nie traci wielu ze swoich korzystnych właściwości. Ma na przykład silne działanie moczopędne, a także doskonale oczyszcza jelita, usprawniając proces trawienia.
UWAGA DO GOSPODARKI
Pomimo tego, że arbuz jest dość słodki, w ogóle nie zalecamy dodawania cukru do kompotu: w przypadku gotowych produktów produkt ten pełni nie tylko rolę dodatku smakowego, ale także naturalnego konserwantu.