Dziecko z niespodzianką: jak gotować ziemniaki z dodatkami

Dziecko z niespodzianką: jak gotować ziemniaki z dodatkami

Dziecko z niespodzianką: jak gotować ziemniaki z dodatkami

Całe pieczone ziemniaki z nadzieniem od dawna przekształciły się z fast foodów w samodzielne danie. Podpowiadamy, co musisz wiedzieć, aby odtworzyć to kulinarne arcydzieło w swojej kuchni.

Pieczone ziemniaki z dodatkami

O czym porozmawiamy w artykule:

  • Co to są ziemniaki z dodatkami?
  • Jak wybrać ziemniaki
  • Jak upiec całe ziemniaki
  • Jak przygotować ziemniaki
  • Przepis na sałatkę z kraba bez ryżu z pieczonymi ziemniakami
  • Przepis na sałatkę z czerwoną rybą i ogórkiem do pieczonych ziemniaków
  • Przepis na sałatkę z pieczonych ziemniaków i sera

Co to są ziemniaki z dodatkami?

Wyrażenie składające się ze słów „okruszka” i „ziemniak” usłyszało wielu mieszkańców Rosji (jeśli nie wszyscy). I pewnie mają pojęcie o czym mówimy. Cały pieczony ziemniak, puree w środku, z masłem, serem i dodatkami typu sałatka z kraba czy kiełbaski z musztardą… Palce lizać! To danie jest dość proste, szczególnie z punktu widzenia technologii gotowania. Wszystko czego potrzebujesz to:

  • wybierz odpowiednie ziemniaki;
  • upiec w całości w piekarniku bez wycinania i usuwania skórki;
  • rozgnieć miąższ, wymieszaj z serem, masłem i ziołami (do smaku);
  • dodać dodatki;
  • Cieszyć się.

Przyjrzyjmy się każdemu punktowi bardziej szczegółowo.

Jak wybrać ziemniaki

Każdy, kto dużo gotuje, czyta naszą stronę i lubi rozumieć zawiłości, wie, że różne odmiany ziemniaków nadają się do pieczenia, gotowania i smażenia. Nie będziemy zagłębiać się w ten temat; mamy szczegółowy artykuł na ten temat. Porozmawiajmy tylko o wyborze bulw do konkretnego dania.

Do pieczenia w piekarniku lepiej jest brać ziemniaki o dużej zawartości skrobi. Bulwy powinny mieć dość grubą i gęstą brązową skórkę, a same powinny być owalne i podłużne. Te ziemniaki będą kruche i miękkie w środku. W razie wątpliwości użyj siatki oznaczonej „do smażenia”. Lepiej nie używać młodych ziemniaków: ich skórka jest za cienka do naszego dania.

Staraj się wybierać bulwy o mniej więcej tym samym kształcie i rozmiarze. Łatwiej to zrobić, jeśli kupujesz hurtowo. Jesteśmy pewni, że będziesz chciał upiec kilka kawałków na raz, aby nakarmić nie tylko siebie, ale także swoich bliskich. Ziemniaki tej samej wielkości są bardziej skłonne do równomiernego ugotowania w tym samym czasie.

Jak upiec całe ziemniaki

Będziesz potrzebować średniej wielkości ziemniaków, folii i soli, aby wzmocnić smak. Nie zalecamy wybierania gigantycznych bulw: pieczenie zajmuje bardzo dużo czasu.

Każdy ziemniak dokładnie umyj i wyszoruj szczotką, jeśli na skórce jest dużo zanieczyszczeń. Połóż czyste ziemniaki na ręcznikach papierowych i osusz. Następnie natrzyj każdą bulwę solą i olejem roślinnym, możesz wziąć oliwę z oliwek lub zwykły rafinowany olej słonecznikowy. Na każdą bulwę wystarczy około łyżeczki oleju i szczypta soli.

Aby ułatwić późniejsze krojenie ziemniaków, wykonaj płytkie nacięcie wzdłużne. Następnie równomiernie zawiń każdy ziemniak z osobna w grubszą folię.

Rozgrzej piekarnik do 180°C i piecz ziemniaki w folii na blasze do pieczenia przez około półtorej godziny. Po 40 minutach spróbuj przekłuć bulwy wykałaczką, aby sprawdzić, czy są gotowe. Miąższ powinien łatwo ustąpić. Jeśli wykałaczka się zablokuje, piecz ziemniaki dłużej.

Jak przygotować ziemniaki

Gdy ziemniaki będą już całkowicie upieczone, wyjmij je z piekarnika i pozwól im lekko ostygnąć. W takim razie kwestia gustu: bulwy można pokroić bezpośrednio w folię, jak to się robi w popularnej sieci gastronomicznej, albo ziemniaki rozpakować i wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem. Druga opcja wydaje się bardziej estetyczna pod względem prezentacji. Staraj się nie przecinać bulw do końca, aby połówki były połączone skórą.

Następnie rozgnieć miąższ widelcem, dodaj kawałek masła, drobno starty ser i zioła – wszystko według własnego uznania. Staraj się mieszać miąższ, aż będzie gładki, nie uszkadzając skórki.

Teraz możesz podawać z dodatkami lub bez. Masz prawo decydować o sposobie zorganizowania posiłku: możesz przygotować dwa warianty nadzienia i od razu podać z nimi ziemniaki lub zaprosić bliskich lub gości do wybrania tego, czego chcą spróbować. W drugim przypadku lepiej przygotować co najmniej trzy różne dodatki. Abyście się nie męczyli, wybraliśmy trzy przepisy na dodatki do sałatek.

Przepis na sałatkę z kraba bez ryżu z pieczonymi ziemniakami

Mimo to sałatka z krabów to ukoronowanie domowej kuchni. Świetnie prezentuje się na stole, jest uwielbiana przez wielu i pasuje na różne okazje. Nakładanie łyżką tej przekąski na gorące ziemniaki posmarowane masłem to wyjątkowa przyjemność. Koniecznie spróbuj.

Sałatka z krabów bez ryżu
Sałatka z krabów bez ryżu

Do przygotowania 4 porcji potrzebne będą:

  • 250 g paluszków krabowych
  • 3 jajka C1
  • 2 świeże ogórki
  • 200 g kukurydzy konserwowej
  • 80 g majonezu
  • 2-3 gałązki pietruszki
  • sól, świeżo zmielony czarny pieprz
  1. Jajka włóż do małego rondla, zalej zimną wodą i zagotuj na dużym ogniu. Zmniejsz ogień do średniego i gotuj przez 8 minut. Ochłodzić jajka w zimnej wodzie.
  2. Jajka obierz i pokrój w małą kostkę. Można też po prostu rozgnieść jajka widelcem lub zetrzeć je na tarce o dużych oczkach. Ogórki pokroić w kostkę o boku 5 mm.
  3. Jeśli paluszki krabowe są zamrożone, należy je wcześniej wyjąć z lodówki i poczekać, aż osiągną temperaturę pokojową. Wyjmij paluszki krabowe z opakowania. Patyki pokroić w małe kostki.
  4. Usuń łodygi i drobno posiekaj liście pietruszki. W razie potrzeby do natki pietruszki można dodać 1-2 gałązki koperku lub kilka listków zielonej bazylii. Do sałatki można także dodać 1-2 drobno posiekane zielone cebule.
  5. Odcedź kukurydzę konserwową. Kukurydzę puszkowaną można zastąpić kukurydzą gotowaną, odcinając ziarna z kolby. Można także gotować zamrożone ziarna kukurydzy przez 5-6 minut, odcedzić je na durszlaku i ostudzić do temperatury pokojowej.
  6. W dużej salaterce połącz paluszki krabowe, ogórki, jajka i kukurydzę, dodaj majonez i połowę ziół, wymieszaj. Udekoruj pozostałymi ziołami. Przed podaniem sałatkę można pozostawić w lodówce na 30–40 minut.

Przepis na sałatkę z czerwoną rybą i ogórkiem do pieczonych ziemniaków

Prosta przekąska, której przygotowanie zajmuje zaledwie 15 minut. Można podawać porcjami za pomocą pierścienia lub po prostu wymieszać składniki w misce. Obie opcje są dobre na swój sposób, ale druga pozwoli zaoszczędzić trochę więcej czasu.

Sałatka z awokado, czerwoną rybą i ogórkiem
Sałatka z awokado, czerwoną rybą i ogórkiem

Do przygotowania 6 porcji potrzebujesz:

  • 350 g wędzonego lub lekko solonego filetu z łososia
  • 3 awokado
  • 1 łyżka. l. sok z cytryny
  • 1 mała biała cebula
  • 2 średnie ogórki
  • 5 gałązek koperku
  • sól, świeżo zmielony czarny pieprz
  • mikrogreeny do dekoracji
  1. Awokado na sałatkę z czerwoną rybą pokroić i obrócić połówki w różnych kierunkach, usunąć pestkę. Łyżką wydrąż miąższ, włóż do miski blendera, dodaj sok z cytryny, sól i pieprz, zmiel na gładką masę.
  2. Ogórki na sałatkę z awokado i czerwoną rybą obrać, wypestkować i bardzo drobno posiekać. Cebulę obierz i pokrój w bardzo małą kostkę. Posiekaj koperek.
  3. Do puree z awokado dodaj posiekaną białą cebulę, koperek i świeże ogórki. Dokładnie wymieszaj widelcem. Do czasu użycia pozostawić w chłodnym miejscu (można włożyć do lodówki).
  4. Filet z łososia wędzonego lub lekko solonego na sałatkę pokroić w bardzo małą kostkę. Obserwuj uważnie, aby uniknąć małych kości. Usuń je podczas krojenia ryby.
  5. Na talerzach ułóż krążki do serwowania o średnicy 6–8 cm, na spód wyłóż połowę puree z awokado i wygładź powierzchnię. Połóż kolejną warstwę czerwonej ryby, a następnie ponownie puree z awokado. Przykryj krążki folią i wyjmij przystawkę przed podaniem w lodówce.
  6. Przed podaniem ostrożnie zdejmij folię i krążki z każdej porcji sałatki z awokado, czerwoną rybą i ogórkiem. Przekąskę można udekorować mikrogreenami.

Przepis na sałatkę z pieczonych ziemniaków i sera

Przekąski mięsne świetnie komponują się także z pieczonymi ziemniakami i kilkukrotnie zwiększają sytość dania. Dodatkowa porcja sera roztopi się na gorącej powierzchni i będzie smakować pysznie na widelcu.

Sałatka Z Szynką I Serem
Sałatka Z Szynką I Serem

Do przygotowania 6 porcji potrzebujesz:

  • 60 g orzechów włoskich łuskanych
  • 300 g gotowanej szynki
  • 300 g sera półtwardego
  • 5 gałązek natki pietruszki
  • 200 g majonezu
  • sól, świeżo zmielony czarny pieprz (do smaku)
  1. Przygotuj wszystkie składniki na sałatkę. Orzechy włoskie włóż na suchą patelnię i smaż na średnim ogniu, od czasu do czasu mieszając, przez 2-3 minuty. Studzimy i bardzo drobno siekamy.
  2. Najpierw pokrój gotowaną szynkę w cienkie plasterki, a następnie w cienkie paski. Ser półtwardy zetrzeć na drobnej lub średniej tarce. Pietruszkę myjemy, dobrze osuszamy i odrywamy liście od dużych gałązek. Posiekaj drobno.
  3. Natkę pietruszki wymieszać z szynką i serem, dodać sól i pieprz. Dopraw sałatkę majonezem. Przygotowaną sałatkę wyłóż na talerze i posyp posiekanymi orzechami.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #ziemniaki #jak gotować #ziemniaki #ziemniaki pieczonePOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGIDodaj komentarz Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja