Dżem wiśniowy z pestkami moreli
gastronomia 22 czerwca 20074,67 (3)WskaźnikDodaj do ulubionychUdziałnieokreślonyKomentarz Do przepisu
Wiśnie, których pełno na naszych półkach, chcą być przede wszystkim spożywane na świeżo. Nie zapomnij jednak o zaopatrzeniu na zimę. Czereśnie są doskonale zakonserwowane: dżem z nich wykonany jest po prostu niesamowity!
Złożoność: trudny Kalorie: 137,00 kcal/porcja Porcje: 1 Gotowanie: 2 godziny 30 minutGotowanieDeserWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmSKŁADNIKI NA 1 PORCJĘ1 kg czerwonych wiśni0,5 łyżeczki cukier waniliowy1 łyżka. l. Romowie200 g pestek moreli250 g cukruna 1 litr dżemu: Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekran
Krok 1
Ostrożnie posortuj dojrzałe wiśnie i umyj je. Usuń łodygi. Za pomocą specjalnego narzędzia usuń nasiona. Jeśli nie masz takiego narzędzia, użyj zwykłej spinki do włosów, aby usunąć nasiona.
Krok 2
Pestki moreli zalać wrzącą wodą i pozostawić na 2 minuty, następnie odcedzić na durszlaku i usunąć skórkę.
Krok 3
Zamiast nasion włóż obrane pestki do wiśni.
Krok 4
Tak przygotowane wiśnie zasypać cukrem i odstawić na noc.
Krok 5
Następnego dnia sok wypuszczony z wiśni wlać do rondla, postawić na małym ogniu i gotować, aż syrop zgęstnieje. Wiśnie zalać gorącym syropem, podpalić i doprowadzić do wrzenia; Usuń pianę łyżką cedzakową. Zdejmij z ognia, przykryj czystym ręcznikiem i poczekaj, aż dżem ostygnie. Ponownie podpal dżem, dodaj rum i zagotuj. Zdjąć z ognia. Gorący dżem wlać do czystych, wysterylizowanych słoików.
Krok 6
Wskazówka: Jeśli wiśnie nie wypuściły wystarczającej ilości soku przez noc, zagotuj zwykły syrop cukrowy i dodaj go do soku. Jeśli zostało trochę pestek moreli, dodajemy je do syropu i gotujemy razem z wiśniami.