Dżem wiśniowy

Dżem wiśniowy

Dżem wiśniowy Do przepisu

Dżem wiśniowy gotuje się znacznie rzadziej niż dżem wiśniowy, choć okazuje się nie mniej smaczny. To prawda, że ​​​​pod względem aromatu pierwszy oczywiście przegrywa ze swoim szczęśliwszym konkurentem. No i co się stało?! Postanowiliśmy dodać w trakcie gotowania do syropu z konfitury wiśniowej pachnące przyprawy – naturalną wanilię, cynamon, goździki, liście laurowe – i zaczął mienić się zupełnie innymi kolorami! Swoją drogą jesteśmy pewni, że taki preparat sprawdzi się szczególnie dobrze w zimnych porach roku: nie tylko sprawi radość duszy, ale także rozgrzeje ciało.

Złożoność: łatwo Kalorie: 461,36 kcal/porcja Porcje: 1 Gotowanie: 1 godzina Używany: 1,23 g/0,55 g/114,01GotowaniePustyWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmSKŁADNIKI NA 1 PORCJĘ1 kg wiśni 1 laska wanilii 1 szklanka soku jabłkowego 1 kg cukru laska cynamonu o długości około 5 cm 2 pąki goździków 1 liść laurowy Tabela miar i wag PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Wiśnie myjemy i suszymy na konfiturę. Usuń nasiona i łodygi. Za pomocą cienkiego noża przekrój laskę wanilii wzdłuż na pół i wyskrob nasiona.

Krok 2

Przygotuj syrop z dżemu wiśniowego. W rondelku zagotuj sok jabłkowy, dodaj cukier i ciągle mieszając, gotuj syrop na średnim ogniu, aż cukier całkowicie się rozpuści.

Krok 3

Wiśnie wlać do rondelka, dodać cynamon i goździki, wymieszać. Gotuj na średnim ogniu, od czasu do czasu odgarniając pianę, około 45 minut. Syrop powinien zgęstnieć, a jagody powinny być całkowicie ugotowane. Aby to sprawdzić, upuść kroplę syropu na czysty spodek, a następnie przechyl spodek w różne strony: gotowy dżem zachowa swój kształt i nie będzie się rozpływał.

Krok 4

Za 5 minut Dodaj wanilię na 2 minuty przed końcem gotowania. – liść laurowy. Gotowy dżem wiśniowy zdejmij z ognia. Wyjąć liść laurowy i wlać dżem do czystych, suchych słoików.

PRZYDATNE RADY

Dżem wiśniowy można gotować w kilku porcjach, każda po 5 minut. W takim przypadku owoce lepiej zachowają swój kształt, a kolor syropu będzie piękniejszy.

PRZY OKAZJI

Dobrze przygotowanego dżemu wiśniowego nie można zwinąć, ale po prostu wlać do słoików po całkowitym ochłodzeniu i zamknięciu zwykłymi plastikowymi lub zakręcanymi pokrywkami.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja