Dżem agrestowy z pomarańczą i orzechami włoskimi
Tatiana Neblandinka 10 sierpnia 20154,67 (3)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział0Komentarz Do przepisu
Dżem agrestowy z pomarańczą i orzechami włoskimi to niezwykle smaczna i zdrowa zimowa przekąska. Wiadomo, że Puszkin uwielbiał dżem agrestowy przygotowany przez jego nianię. Gdyby żył w naszych czasach, poeta doceniłby szybkość przygotowania naszego przysmaku i jego niezwykły smak. Dżem Bersen z lekką kwaskowatością jagód, świeżym cytrusowym aromatem i orzechowymi nutami to prawdziwie królewska uczta, godna nie tylko wielkich ludzi. Powiemy Ci szczegółowo i pokażemy, jak ugotować taki słodki poczęstunek w przepisie. W przeciwieństwie do orzechów włoskich i pomarańczy życie świeżego agrestu jest krótkotrwałe – 2 tygodnie lipca, a potem pozostają tylko wspomnienia skromnej jagody „Czechowa”. Zatem przestudiuj technologię już teraz.
Złożoność: łatwo Kalorie: 149,38 kcal/porcja Porcje: 20 Gotowanie: 10 minut Dodać. czas: 20 minut Używany: 1,49 g/5,49 g/24,53Maszynka do mięsaGotowanieŚniadaniePopołudniowa przekąskaPustyWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmMenu dla dzieciImpreza, bufetŚwięto dzieciSKŁADNIKI NA 20 PORCJI500 g agrestu1 pomarańcza200 g orzechów włoskich500 g cukru Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekran
Krok 1
Aby przygotować dżem agrestowy z pomarańczą i orzechami włoskimi, przygotuj składniki. Agrest posortować, opłukać, usunąć łodygi i łodygi. Pomarańczę również dobrze umyj, możesz użyć pędzelka, bo będzie Ci potrzebna skórka, usuń pestki.
Krok 2
Zetrzyj pomarańczę. Staraj się pocierać tak, aby nie dotknąć białej części skórki – spowoduje to, że skórka będzie miała gorzki smak. Sam miąższ pomarańczowy pokroić na małe kawałki.
Krok 3
Orzechy włoskie obierz, jeśli to konieczne, usuń ścianki i rozgnieć je tłuczkiem: orzechy wyłóż na deskę, przykryj cienkim ręcznikiem i zwiń jak ciasto.
Krok 4
W następnym kroku zmiel pomarańczę, skórkę, agrest i orzechy w maszynce do mięsa. Powinieneś otrzymać dość płynną masę. Można do tego celu użyć blendera.
Krok 5
Przygotowaną masę wlać do emaliowanego rondla, dodać cukier i gotować na małym ogniu aż do wrzenia, 10 minut. Mieszaj od czasu do czasu, aby zapobiec przypaleniu dżemu.
Krok 6
Gorący dżem agrestowo-pomarańczowy wlać do wyparzonych słoików, zakręcić pokrywki i przechowywać na zimę w ciemnym, chłodnym miejscu.
PRZYDATNE RADY
Ręczne usuwanie łodyg i suchych ogonków agrestu nie jest takie proste. I niepożądane jest ich pozostawienie – może to wpłynąć na jakość dżemu. Najłatwiej to zrobić za pomocą małych nożyczek.
PRZY OKAZJI
Dżem agrestowo-pomarańczowy można przygotować bez obróbki cieplnej. Aby to zrobić, należy wykonać wszystkie kroki przed gotowaniem i natychmiast wlać produkt do wysterylizowanych słoików, dodatkowo posypując cukrem. Przechowuj żywy dżem wyłącznie w lodówce, w przeciwnym razie szybko się zakwasi.