Dżem agrestowy

Dżem agrestowy

Dżem agrestowy Do przepisu

Słyszeliście o dżemie agrestowym? Raczej nie, bo gdy wspomina się o tej jagodzie, od razu na myśl przychodzi tzw. dżem „królewski”. I wtedy wyobraźnia z pomocą przychodzi obraz wielogodzinnego przygotowywania agrestu, bo żeby dżem okazał się przezroczysty jak łza, trzeba ostrożnie usunąć pestki z owocu. Jeśli więc planujesz zrobić dżem agrestowy, nie przydarzy Ci się to! Dodatkowo gotowe danie będzie miało tak wyśmienity smak, że z pewnością dodacie nasz przepis do listy swoich ulubionych przepisów rodzinnych. I nawet jeśli dżem agrestowy nie jest przezroczysty (nie jest to od niego wymagane), ale dzięki niemu latem zaoszczędzisz energię, a zimą będziesz mógł w pełni cieszyć się niesamowicie smacznym deserem.

Złożoność: łatwo Kalorie: 261,75 kcal/porcję Porcje: 8 Gotowanie: 1 godzina 30 minut Używany: 1,10 g/0,30 g/66,88GotowaniePustyWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmMenu dla dzieciSKŁADNIKI NA 8 PORCJIagrest – 1 kg cukier – 400 pomarańczy – 1 szt. Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Przygotuj agrest do zrobienia dżemu. Sortuj jagody, usuwając zepsute. Następnie agrest dokładnie umyj, osusz, a nożyczkami odetnij gałązki i łodygi.

Krok 2

Agrest przełóż przez drobnozębną maszynkę do mięsa do dużej miski. Umyj i osusz pomarańczę. Za pomocą drobnej tarki usuń skórkę i dodaj do jagód. Zamieszać.

Krok 3

Pomarańczę przekrój na pół i wyciśnij sok do dużej miski. Dodać cukier, puree z agrestu i postawić na średnim ogniu. Mieszając, doprowadzić do wrzenia.

Krok 4

Konfiturę agrestową gotuj, od czasu do czasu mieszając, na małym ogniu przez 40 minut. Upewnij się, że się nie pali! Gotowy dżem powinien dobrze zgęstnieć.

Krok 5

Konfiturę agrestową natychmiast przelej do suchych, wysterylizowanych słoików. Zrób to porcjami, stopniowo podgrzewając wewnętrzną powierzchnię pojemnika. Zwiń pokrywki.

PRZYDATNE RADY

Zamiast pomarańczy do dżemu agrestowego całkiem dopuszczalne jest użycie cytryny, mandarynek, a nawet limonek (w dwóch ostatnich przypadkach będziesz potrzebować kilku owoców).

PRZY OKAZJI

Dżem agrestowy można jeść po prostu w czystej postaci, z kromkami świeżego białego chleba, a także można go stosować jako nadzienie do słodkich otwartych ciast.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja