Domowy estragon: przepis na napój

Domowy estragon: przepis na napój

Domowy estragon: przepis na napój

gastronomia 31 lipca 2023 r4,43 (7)WskaźnikDodaj do ulubionychUdział2Komentarz

Estragonpodobnie jak inne oznaki epoki sowieckiej, jest teraz w modzie. Jeśli jednak skosztujesz nowoczesnego „Estragon» ze sklepu, możesz być zawiedziony. Zwłaszcza jeśli kochałeś go w swoim sowieckim dzieciństwie. Czy nie warto zrobić własnego domowego estragonu? Zdobądź od nas przepis na swój ulubiony napój.

Domowy estragon: przepis na napój

Estragon: historia sody szmaragdowej

Zielony po raz pierwszy „Estragon” syczał wesołymi bąbelkami w języku Mitrofana Lagidze, farmaceuty i przedsiębiorcy z Tyflisu. Jako pierwszy wpadł w 1887 roku na pomysł porzucenia obcych esencji chemicznych stosowanych w napojach gazowanych i zastąpienia ich naturalnymi ekstraktami owoców i jagód. Doceniono know-how i już w 1913 r. „Wody Łagidze„zdobywają złote nagrody na wystawach międzynarodowych i trafiają na dwór cesarza rosyjskiego i szacha irańskiego. Cytryna, wiśnia, mięta, „Isindi”, „Soda śmietankowa”, „Citro”…w laboratorium Lagidze rodziło się coraz więcej nowych przepisów, lemoniady rozlewano po francusku i dekorowano hasłem: „Reklamuj się wszędzie i uważaj na podróbki” Głównymi konsultantami ds. reklamy byli Francuzi, ale to nie oni myśleli o wykorzystaniu swojego ulubieńca estragon w sodzie.

Estragon – kaukaska nazwa estragonu, rośliny z rodzaju piołun. Pomaga poprawić apetyt i wzmocnić ściany naczyń krwionośnych.

Jak zrobić domowy estragon

Skład estragonu czytamy w katalogu z 1984 roku: cukier, napar z estragonu, kwas cytrynowy, wanilina, alkohol do rozpuszczenia, dwutlenek węgla oraz barwniki: indygotyna i tartrazyna. Teraz porównaj tę kompozycję z etykietami sklepowymi… Nawet przy całkowitym zachowaniu przepisu trudno jest osiągnąć to samo „smakuje od dzieciństwa” Jak zwykle chodzi o surowce. Jest to woda, której jakość wcześniej traktowano z wielką starannością, dwa to ekstrakt estragonu, do przygotowania którego nadaje się tylko jedna odmiana estragonu, rosnąca wyłącznie w Gruzji. Jednak nie jesteśmy nieśmiali i leniwi! Spróbujemy. Rozgnieć w moździerzu liście 1 dużego pęczka estragonu z 2-3 łyżkami. l. brązowy cukier, dodaj 1-2 plasterki cytryny lub limonki i przyjemną wodę mineralną lub sodę. Koloru i smaku możesz dodać sok z babcinych jabłek lub sięgnąć po oryginalny syrop Estragon» od producenta. A kiedy już wszyscy zaczną pytać o przepis, weź przykład ze staruszka Lagidze i śmiejąc się, wystaw język. Sekret prawdziwego smaku, jak poprzednio, kryje się na samym końcu.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #estragon #estragon #lemoniadaPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGISortuj według popularności Jesteś już zarejestrowany na ? Zaloguj się lub zostaw komentarz jako gość bukaszunyabukaszunya31 października 2019 r

Estragon to moja jedyna ulubiona lemoniada)))

00OdpowiedźHurakanHurakan23 czerwca 2016 r

Przede wszystkim: estragon (piołun estragonowy) występuje w kilku rodzajach. Te sprzedawane jako sałata nie nadają się do przygotowania napoju. Istnieją odmiany z wiechą kwiatową i bez niej. Mają znaczne różnice w aromacie i smaku. Po drugie: Żadne naturalne składniki roślinne nie zachowają zielonego koloru w kwaśnym środowisku. Ale napój należy zakwasić. Więc to tylko barwnik. A komu to potrzebne? Rozwiązanie jest jedno: sporządzić ekstrakt alkoholowy z estragonu (zielony kolor będzie w nim doskonale zachowany) i przygotować napój bezpośrednio przed użyciem. Oczywiście, sadząc na daczy pożądany rodzaj piołunu estragonowego.

00Odpowiedź Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja