Domowe suszone śliwki

Domowe suszone śliwki

Yuna 28 października 2020 r5.00(1)Dodaj do ulubionychUdziałSuszone śliwkiSuszone śliwkiSuszone śliwkiSuszone śliwkiSuszone śliwki Do przepisu

Przygotowanie suszonych śliwek w domu nie jest takie trudne, ale wtedy zimą będziesz mieć pod ręką niesamowitą przekąskę, którą możesz wykorzystać na zupełnie inne sposoby. Jak dokładnie? Dodawaj do sosów do mięs i drobiu, do sałatek ze świeżymi ziołami i orzechami, dodawaj śliwki do tostów, pizzy (podobnie jak suszone pomidory), a nawet podawaj po prostu z serem i kieliszkiem czerwonego wina. Niesamowite doznania kulinarne gwarantowane! Skorzystaj z przepisu na tę przekąskę, aby w razie potrzeby móc ją koniecznie przetestować w działaniu. Otóż, żeby ułatwić wybór słoika na takie śliwki, informujemy, że z kilograma świeżych śliwek otrzymujemy około 350 gramów suszonych.

Złożoność: przeciętny Porcje: 4 Gotowanie: 10:00PiekarnikSuszenie, suszenieKuchnia europejskaPustyPrzekąskaWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmImpreza, bufetNowy RokPiknikRomantyczna kolacjaSKŁADNIKI NA 4 PORCJItwarde, dojrzałe śliwki – 1 kgsól – 1 łyżeczka.cukier – 2 łyżki. l.czosnek – 4 ząbkimielona papryczka chili – 1/4 łyżeczki.suszony tymianek – 1/2 łyżeczki.mielony cynamon – 1/2 łyżeczki.mielona kolendra – 1/2 łyżeczki.utskho-suneli – 1/2 łyżeczki.suszone zioła prowansalskie – 1/2 łyżeczki.ocet balsamiczny – 1 łyżka. l.rafinowany olej roślinny – według uznania (min. 200 ml) Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Przygotuj śliwki. Umyj je pod bieżącą wodą i osusz papierowymi ręcznikami. Następnie ostrym nożem przekrój każdą śliwkę na połówki i usuń pestkę.

Krok 2

Rozgrzej piekarnik do 70–75°C. Blachę do pieczenia wyłóż papierem do pieczenia. Na wierzchu ułóż przygotowane śliwki, przecięciem do góry. Posypać łyżeczką soli i łyżką cukru. Blaszkę ze śliwkami włóż na środkową półkę piekarnika. Włącz tryb konwekcji. Otwórz lekko drzwi. Susz śliwki w tym trybie przez 3 godziny.

Krok 3

Następnie można zwiększyć temperaturę piekarnika do 80–85°C. Gotuj śliwki przez kolejne 5 godzin. Sprawdzaj okresowo, czy nie wyschną. Po upływie tego czasu wyłącz piekarnik i pozostaw śliwki w środku na około osiem godzin. Owoce powinny stać się elastyczne, nie łamliwe i nie mokre.

Krok 4

Czosnek obierz i pokrój w cienkie plasterki. Dokładnie umyj słoiki. Można je sterylizować. Dokładnie osusz i napełnij szczelnie suszonymi śliwkami, przekładając czosnkiem i posypując przyprawami i suszonymi ziołami.

Krok 5

Do słoika wlać ocet balsamiczny, dodać pozostałą sól i cukier. Bardzo mocno rozgrzej olej roślinny i bardzo ostrożnie wlej go na śliwki. Powinny być całkowicie zakryte.

Krok 6

Zamknij słoik pokrywką i potrząśnij kilka razy, aby cukier się rozpuścił. Studzimy i wstawiamy do lodówki. Po 2 tygodniach możesz spróbować suszonych śliwek.

PRZYDATNE RADY

Czasami w takich przepisach zaleca się podlewanie śliwek oliwą i posypywanie czosnkiem przed suszeniem. To nie jest zbyt dobry pomysł. Faktem jest, że film olejowy utrudnia proces suszenia, a czosnek praktycznie się pali i nie wpływa znacząco na smak owoców.

PRZY OKAZJI

Zestaw ziół i przypraw do suszonych śliwek możesz wybrać według własnego uznania, a zamiast octu balsamicznego użyć czerwonego wina lub octu jabłkowego.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja