Cytrynowy Dżem Wiśniowy: Ekscytujący Smak Lata

Dżem wiśniowy z cytryną

Dżem z białej wiśni Do przepisu

Dżem wiśniowy z cytryną ma wyśmienity smak i zawrotny cytrusowy aromat, dlatego jeśli to możliwe, koniecznie przetestuj nasz przepis w praktyce. Proces przygotowania tego przysmaku jest dość długi, ale wcale nie skomplikowany. Najbardziej czasochłonną częścią jest usuwanie pestek z wiśni! Jeśli sobie z tym poradzisz, wszystko pójdzie jak w zegarku. Na gotowanie owoców w syropie wystarczy poświęcić około 10 minut dziennie (na przykład wieczorem po pracy). Tak więc czwartego dnia dżem z białych wiśni będzie gotowy. Przelać do słoików, zakręcić i pozostawić na kolejny dzień pod ciepłym kocem.

Złożoność: przeciętny Kalorie: 4728,60 kcal/porcja Porcje: 1 Gotowanie: 2 godziny 30 minut Dodać. czas: 73 godz Używany: 11,54 g/4,06 g/1113,90GotowaniePustyWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmSKŁADNIKI NA 1 PORCJĘwiśnie białe – 1 kg cukier – 1 kg woda pitna – 150 ml cytryna – 1 szt. – 100 ml Tabela miar i wag PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Przygotuj składniki na dżem. Białe wiśnie umyj i dobrze osusz, rozłóż na papierowym ręczniku. Następnie usuń nasiona z owocu za pomocą specjalnej maszyny, spinki do włosów lub spinacza do papieru.

Krok 2

Przygotowane białe wiśnie przełożyć do szerokiej emaliowanej patelni lub miski. Posyp koniakiem. Przykryj czystym ręcznikiem i pozostaw na 1 godzinę w temperaturze pokojowej.

Krok 3

Do drugiej patelni wsyp cukier. Zalać wodą i mieszając doprowadzić do wrzenia na małym ogniu. Gotuj przez 3 minuty. Do koniaku dodaj białe wiśnie i gotuj przez 2 minuty, usuwając pianę.

Krok 4

Zdjąć wiśnie w syropie z ognia. Przykryć gazą i pozostawić na jeden dzień w temperaturze pokojowej. Ponownie postawić na ogniu i doprowadzić do wrzenia. Gotuj przez 5 minut, usuwając pianę. Pozostaw na 24 godziny.

Krok 5

Cytrynę umyć i pokroić w cienkie plasterki. Dodaj do prawie gotowego dżemu. Doprowadzić do wrzenia i gotować przez 10 minut. Syrop powinien zgęstnieć, a owoce powinny stać się przezroczyste.

Krok 6

Powstały dżem wiśniowy z orzechami wlać do suchych, wysterylizowanych słoików i zwinąć pokrywki. Przykryj grubym kocem i odstaw na 24 godziny.

PRZYDATNE RADY

Dżem wiśniowy z cytryną można podawać do herbaty, a także na śniadanie – jako dodatek do chrupiącego tostu lub grubych kromek świeżego pieczywa pszennego.

PRZY OKAZJI

Dlaczego koniak dodaje się do konfitury wiśniowo-cytrynowej? Alkohol doskonale wytrąca nuty cytrusowe, a ponadto pełni funkcję dodatkowego konserwantu zabezpieczającego produkt przed zepsuciem.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja