Cuda fermentacji – kimchi z rzodkiewki i daikonu

Cuda fermentacji – kimchi z rzodkiewki i daikonu

Długie letnie dni są idealne na robienie kimchi. Po pierwsze, możesz bezpiecznie eksperymentować z szeroką gamą warzyw sezonowych, a po drugie, środowisko jest całkiem odpowiednie do procesu fermentacji. Szybko sfermentowane daikon i rzodkiewki przyciągają wzrok nie tylko swoim jasnym smakiem, ale także aromatem

Letni daikon i rzodkiewkowe kimchi

Kimchi według tego przepisu można podawać od razu, ale już po 3-4 dniach będzie dużo smaczniejsze! Warzywa można spożywać samodzielnie, a solankę można wykorzystać do chłodników i koktajli.

Letni daikon i rzodkiewkowe kimchi
Letni daikon i rzodkiewkowe kimchi

20–30 porcji, przygotowanie: 6 dni

Czego potrzebujesz:

1,5 kg daikon (im mniejszy, tym lepszy)

500 g rzodkiewki

1 gruszka nashi lub bosc

100 g świeżego korzenia imbiru

1 główka młodego czosnku

1 główka starego czosnku

2 czerwone cebule

2 łyżki l. pasta lub sos chili

2 łyżki l. ryba i sos sojowy

2 łyżki l. brązowy cukier

0,7 szklanki grubej, niejodowanej soli morskiej

Co zrobić:

1. Daikon i rzodkiewki umyj pędzelkiem, odetnij ogony i „tyłki”, ale nie obieraj. Wymieszaj sól i cukier, zwiń rzodkiewki i daikon w tej mieszance, wciskając je w miazgę.

2. Umieść warzywa w trzylitrowym lub pięciolitrowym słoiku z szeroką szyjką, dodaj pozostałą mieszaninę soli i cukru. Przykryj szyję kawałkiem pergaminu i zawiąż sznurkiem lub sznurkiem. Przechowywać w lodówce przez 4 dni. W tym czasie uwolni się dość dużo płynu.

3. Imbir obierz i pokrój w kostkę. Zmiażdż i obierz stary czosnek, obierz tylko młody. Cebulę obierz i pokrój w piórka. Gruszkę pokroić w dużą kostkę, usuwając rdzeń. Wszystkie przygotowane składniki umieścić w słoiczku z rzodkiewkami i daikonem.

4. Zmieszaj około 2 litrów wody pitnej z pastą chili, sosem sojowym i sosem rybnym, przelej do słoika. Zawartość powinna być przykryta na głębokość 8–10 cm. Jeżeli płynu jest za mało, dodać więcej wody.

5. Zamknij słoik pergaminem i pozostaw w temperaturze pokojowej w ciemnym miejscu na 3 dni. Sprawdź – pod koniec trzeciego dnia w płynie powinny pojawić się bąbelki i marynowany zapach. Jeśli nie, zostaw to na inny dzień. Jeśli tak, włóż go do lodówki.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #kimchi #kuchnia koreańskaPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGI Jesteś już zarejestrowany na ? Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja