Adjika z chrzanem

Adjika z chrzanem

Elena Niekrasowa 01 sierpnia 2022 r5.00(1)Dodaj do ulubionychUdziałAdjika z chrzanem Do przepisu

Adjika z chrzanem to jedna z odmian pikantnej przyprawy kaukaskiej, przygotowywanej w Gruzji, Abchazji i Armenii. Możesz podawać ten sos z dowolnym mięsem, czy to stekiem, czy grillem: w każdym przypadku rozwiązanie będzie korzystne dla obu stron. Dlaczego do adjiki dodaje się chrzan? Po prostu dlatego, że przy nim staje się jeszcze bardziej płonący, jasny, wyrazisty. Ponadto chrzan jest doskonałym środkiem konserwującym. Dzięki takiemu „dodatkowi” adjika można przechowywać prawie na zawsze! Faktem jest, że chrzan zabija wszelkie bakterie chorobotwórcze, dlatego też taką adjika można stosować nie tylko w celu wzbogacenia doznań gastronomicznych, ale także w celu zapobiegania przeziębieniom.

Złożoność: łatwo Kalorie: 221,58 kcal/porcję Porcje: 3 Gotowanie: 2 godziny 30 minut Dodać. czas: 20 minut Używany: 9,61 g/1,10 g/45,10MikserRobot kuchennyMaszynka do mięsaBez obróbki cieplnejKuchnia abchaskaKolacjaKolacjaPustyWegetarianizm: ŚciśleWegetarianizmPiknikSKŁADNIKI NA 3 PORCJEpomidory – 1 kgpapryka czerwona – 500 gczerwona ostra papryka – 120 gkorzeń chrzanu – 110 gczosnek – 100 gcukier – 1 łyżka. l.sól – 1,5 łyżki. l. Tabela wag i miar PRZEPIS GOTOWANIANigdy nie blaknący ekranNaciśnij, aby ekran był włączony podczas gotowania. Ekran powróci do normalnego stanu po opuszczeniu strony lub wyłączeniu tej funkcji

Krok 1

Przygotuj składniki na adjika. Umyj pomidory, słodką i ostrą paprykę i osusz papierowym ręcznikiem. Obierz korzeń chrzanu i spłucz zimną wodą. Pokrój w plasterki.

Krok 2

Pomidory pokroić w duże plasterki, po usunięciu nasady łodyg. Słodką paprykę pokroić na połówki. Usuń przegrody i wszystkie nasiona.

Krok 3

Grubo posiekaj miąższ słodkiej papryki. Odetnij podstawę strąków ostrej papryki (zostaw nasiona). Obierz ząbki czosnku; duże można pokroić na połówki.

Krok 4

Wszystkie składniki na adjika przełóż przez drobnozębną maszynkę do mięsa do dużej miski. Dodać sól i cukier, wymieszać. Pozostawić na 2 godziny w temperaturze pokojowej.

Krok 5

Przygotuj słoiki (najlepiej małe, o pojemności do 200 ml) i pokrywki. Dokładnie je umyj i wysterylizuj w dogodny dla Ciebie sposób. Pozwól mu wyschnąć.

Krok 6

Spróbuj adżiki w misce. Jeśli to konieczne, dodaj trochę więcej cukru i soli. Włóż do przygotowanych słoików i zamknij pokrywkami. Przechowywać w chłodnym miejscu.

PRZYDATNE RADY

Pomidory na adjika należy przyjmować tylko jaskrawoczerwone, bardzo dojrzałe, a nawet przejrzałe. To właśnie te owoce zapewnią przyprawie piękną barwę i doskonały smak.

PRZY OKAZJI

Co ciekawe, oprócz „mokrej” adjiki istnieje także „sucha” adjika, którą Mingrelianie przygotowują od dawna i dodawani w trakcie gotowania do gorących dań mięsnych.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja