5 nieoczekiwanie przydatnych sposobów wykorzystania tarki

5 nieoczekiwanie przydatnych sposobów wykorzystania tarki

Oto stoi przed tobą – prosta, metalowa tarka, zmęczona monotonią. Ale tarka potrafi więcej niż tylko tarcie sera. Spróbujmy zająć ją inną, sensowną pracą.

Pomidory do sosu

Sezon na pomidory zbliża się coraz większymi krokami, a to oznacza, że ​​już niedługo podejmiemy decyzję, co można z nimi zrobić.

Jeśli pomidory są trochę posiniaczone lub przejrzałe, zmiksuj je! Wystarczy zetrzeć warzywo na grubej tarce (skórkę można usunąć dla uzyskania idealnej konsystencji). Powstałe puree wymieszaj z wyciśniętym czosnkiem, drobno posiekaną bazylią i oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia. Nie zapomnij dodać soli i pieprzu – jest to błyskawiczny sos pomidorowy bez obróbki cieplnej. W zależności od grubości użyj go do makaronu lub posmaruj tostami, aby uzyskać bruschettę. Można wymieszać z jogurtem naturalnym – też jest pyszne.

Tarte pomidory do szybkiego sosu

Ziemniaki na naleśniki

Zapomniałeś o plackach ziemniaczanych? My też uwielbiamy je gotować. Nie musisz mielić ziemniaków za pomocą robota kuchennego lub blendera – masz tarkę! Grubo starte ziemniaki można nawet usmażyć na patelni ze smażonym boczkiem i jajkami na śniadanie. Albo zrób gofry ziemniaczane.

Surowe ziemniaki, starte na grubej tarce

Cukinia na najbardziej wilgotne ciasto czekoladowe

Prawdopodobnie wiesz, że sekretem zrobienia najbardziej wilgotnego ciasta czekoladowego jest cukinia (lub cukinia). Kiedy dodasz startą cukinię do ciasta czekoladowego lub ciasta na muffinki, powoli uwalnia ona wilgoć, pomagając zwilżyć wypieki. Wystarczy zetrzeć warzywo na najmniejszych oczkach tarki. Zetrzyj również na drobnej tarce ciemną czekoladę, a powstałe okruchy wykorzystaj do dekoracji ciasta. Czekolada z pewnością przyda się tym wypiekom.

Do placków z cukinii użyj grubej tarki, nie potrzeba dużo soku!

Cukinia starta na grubej tarce do naleśników

Chleb na idealną bułkę

Czerstwy chleb, suszony w tosterze lub usmażony na suchej patelni, zetrzyj na tarce (grubej lub drobnej, w zależności od dalszego użycia), a zobaczysz okruszki. Co z nimi zrobić? Używaj do panierowania warzyw i krewetek, dodawaj do smażonego bakłażana lub makaronu lub posyp pieczone warzywa w celu uzyskania chrupkości. A jeśli zamrozisz białą bułkę w zamrażarce, a następnie zetrzesz ją na grubej tarce, otrzymasz super panierkę do kotletów Pożarskiego!

Świeży biały chleb, starty na grubej tarce do panierowania kotletów Pożarskiego

Masło do ciasta kruchego

W przypadku ciasta kruchego wygodnie jest użyć mrożonego lub przynajmniej schłodzonego masła. Co powiesz na posiekane mrożone masło?

Jeśli zetrzesz masło i dodasz je do ciasta, uzyskasz efekt naśladujący starą technikę cukierniczą zwaną fraisage. Dla niej „piętę” dłoni kładziono na cieście i ruchem od siebie je wygładzano/ugniatano. Dzięki takiemu formowaniu masło rozłożyło się bardziej równomiernie, w cieście utworzyło się więcej „kieszeni” powietrza, a ciasto było bardziej kruche i chrupiące. Małe, długie i cienkie kawałki startego mrożonego masła również utworzą kieszenie i poprawią jakość skórki, nadając jej łuszczącą się, delikatną i kruchą konsystencję.

Mrożone masło, starte na grubej tarce

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #gadżety kuchennePOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGI Jesteś już zarejestrowany na ? Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja