4 fajne pomysły na śniadanie z twarogiem

4 fajne pomysły na śniadanie z twarogiem

Twarożek to jeden z naszych porannych ulubionych dań. Zdrowe, świeże, smaczne, dobre zarówno samo, jak i jako dodatek. Próbowaliście już na śniadanie jajecznicy na twarogu, przekładanego ciasta z twarogiem czy nietypowych serników z kandyzowanymi owocami? Spodoba ci się!

Mini frittaty z twarogiem i zieloną cebulką  Bruschetta z twarogiem, kawiorem i jajkiem przepiórczymŚlimak z twarogiem i gruszkąSerniki z kandyzowanymi owocamiMini frittaty z twarogiem i zieloną cebulką

Wyśmienite śniadanie z twarogiem

Bruschetta z twarogiem, kawiorem i jajkiem przepiórczym to pyszna przekąska śniadaniowa. Jedna taka bruschetta wystarczy, aby zapomnieć nawet o obiedzie: takie niebiańskie śniadanie jest nie tylko smaczne, ale i sycące.

Bruschetta z twarogiem, kawiorem i jajkiem przepiórczym

Niekonwencjonalne śniadanie z twarogiem

Mini frittaty z twarogiem i dymką to nasza wersja słynnego włoskiego ciasta. Tradycyjny przepis na frittatę wykorzystuje por i parmezan, które zastąpiliśmy zieloną cebulką i twarożkiem. Dla urody można w każdej frittacie zrobić wgłębienie i wbić jajko przepiórcze, a na wierzch położyć cienki kawałek masła.

Mini frittaty z twarogiem i zieloną cebulką

Śniadanie z podwójną korzyścią

Serniki bez mąki to same korzyści. Serniki z kandyzowanymi owocami są podwójnie korzystne, ponieważ kandyzowane owoce zawierają błonnik, witaminy i mikroelementy korzystne dla trawienia.

Serniki z kandyzowanymi owocami

Oryginalne śniadanie z serkiem wiejskim

Ślimak z twarogiem i gruszką to idealna propozycja na śniadanie dla całej rodziny. „Sztuczką” tego przepisu jest to, że pieczemy jednego „ślimaka”, ale dużego, w formie ciasta – oryginalnie, pięknie i oszczędzając czas.

Ślimak z twarogiem i gruszką

Jak zrobić twarożek w domu

Nie trzeba udowadniać, że twarożek domowy smakuje lepiej niż twarożek kupiony w sklepie. Ale nikt nie chce się z tym bawić przez długi czas. Oto przepis dla leniwych: ten domowy twarożek wymaga minimum manipulacji, najważniejsze jest dokładne przestrzeganie technologii.

1. Mleko łatwiej „zsiadłe” wprowadzając do niego produkty mleczne fermentowane – kefir lub jogurt naturalny (proporcja – około 1:6).

2. Do rondelka wlać mleko, postawić na małym ogniu i poczekać, aż masa nagrzeje się do 60–65°C (jeśli nie masz termometru, sprawdź temperaturę smakując palcem mleko – powinno ledwo wytrzymuje upał). Nie przegrzewaj mleka – w przeciwnym razie twarożek okaże się twardy.

3. Zdjąć z ognia i wymieszać kefir lub jogurt z mlekiem. Przykryj patelnię pokrywką, dobrze owiń ją ręcznikiem i pozostaw w cieple na 12 godzin (wygodnie jest to zrobić wieczorem, mleko całkowicie ostygnie i zsiądzie się przez noc).

4. Pozostaje oddzielić twaróg od serwatki. Weź durszlak, połóż go na misce, przykryj ręcznikiem kuchennym lub 5-6 warstwami gazy i zalej zsiadłym mlekiem, przykrywając krawędziami gazy. Przykryć folią, położyć na wierzchu obciążenie (na przykład małą puszkę konserw) i wstawić do lodówki na 12 godzin.

W rezultacie otrzymujemy wspaniały, delikatny twarożek, przypominający mascarpone i serwatkę, który można wykorzystać do pieczenia naleśników lub zagniatania ciasta na ciasta.

Jeśli zauważysz błąd lub nieścisłość, daj nam znać. #twarożek #serniki #dania z twarogu #wypieki z twaroguPOWIĄZANE MATERIAŁYUWAGI Jesteś już zarejestrowany na ?

Brak komentarzy

Jeszcze więcej przepisów i pysznych pomysłów na naszych portalach społecznościowych

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
ArtData Konferencja